
Tady je ve hře spousta aspektů... Jestli jde o malbu či tisk, hedvábí či hedvábný papír, Čínu či Japonsko... Předpokládám, že když znáte přibližné stáří tohoto dílka, pak znáte i jeho původ, respektive způsob jak a kde jste k tomu přišel Vy sám či Vaše rodina. To bude asi předběžný klíčový faktor pro zvážení hodnoty...

no,jedná se o malbu,ne tisk,vzhledem k tuhosti materiálu bych to tipoval spíš na ten hedvábný papír,ale může to být způsobeno i tím podlepením,jestli Japonsko nebo Cína ,těžko říct...obraz je pozůstalost po praprababičce,kdy obraz ležel posledních 20 let na půdě,dohledat bližší info už půjde asi těžko😞
každopádně díky ,popř.za další info,stačila by přibližná hodnota,ve které se podobná díla pohybují,díky

nejsem znalec, ale dle umístění vyobrazení to vypadá také asi značně ořezané z původního většího formátu na více stranách(a tedy značně poškozené i mimo potrhání apod.)
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Tak jinak... K jakých společenským vrstvách přináležela Vaše praprababička? Na přelomu 19. a 20. století se "žapónské" umění stalo poměrně velice oblíbenou módou a pronikalo (coby jistý výraz být "in") i do měšťanských kruhů. (Mimochodem, šlechta si japonské umění hýčkala v zámeckých komnatách už od doby baroka...) Hlavní roli v rostoucím zájmu o Japonsko sehrál vývoz umělecko-řemeslné produkce, především lakových předmětů a porcelánu, které se staly nejen předmětem obdivu, ale i nápodoby. Při šíření japonského umění v Evropě se (na rozdíl od aristokratických kabinetů), v měšťanském prostředí uplatnily především tisky, poněvadž užité předměty byly pochopitelně nákladnější a nedostupnější.
Neboli, pokud byla praprababička ze šlechtické či velmi zámožné měšťanské rodiny, může být dotyčný obraz velmi hodnotnou malbou (to v jakém je obraz v současnosti stavu celkem nehraje roli). Pokud ne, pak půjde pravděpodobně o tisk (možná ručně kolorovaný), jehož finanční hodnota zřejmě nebude nijak "závratná"

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.