
Toto je už mazec.😲 😲 😲
Sotheby v New Yorku na aukcii predala 9,75 karátový diamant farby vivid za 32.645.000 USD čo predstavuje 3.348.205 USD za 1 karát.
Také ceny pri modrých diamantoch odborníci odhadovali až okolo roku 2019-2020.
Život napreduje hodne rýchle.
Obrázky:
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

To nie život, ale veľké množstvo peňazí v obehu a nízke úrokové sadzby nútia ľudí hľadať altenatívy... a niekedy tropiť hlúposti.
Processed coin catalogs 4.418 Auctions / 36.665 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

To je sice pěkný, kde se co a za kolik vydražilo ale jak takové diamanty vznikají a proč mají zrovna takovou barvu??? V jaké hornině se nacházejí, proč se zrovna nacházejí v té hornině co tomu předcházelo a jak je možný že grafit vykrystalizoval tak a diamant tak jak vykrystalizoval???? hromada otázek???

To by měl člověk vědět základní informace o diamantech kde, kdy, proč. Házet ceny je sice dobrý pro snílky ale ta cena diamantu se od něčeho odvíjí, proč je cena modrého diamantu taková? když je například a proč je cena diamantu mizivá když je žlutý a kde se ty barvy v těch diamantech berou?

to mitom07 je to len v krátkosti na úvod .
Postupne doplním ,
inak aj cenník farebných diamantov existuje ,ale niektoré sú top top rarita, ako pri obrazoch sochách a podobne , na červené diamanty je poradovník záujemcov .
Prečo sú diamanty rôznych farieb?
Diamanty môžu byť prakticky akejkoľvek farby, vrátane žltej, hnedej, ružovej, červenej, modrej, zelenej, šedej, fialovej, oranžovej a čiernej. Obidva tipy bezfarebné a farebné diamanty sú tvorené cez rovnaký základný proces: kryštalizácie vysoko stlačených molekúl uhlíka.
Avšak, keď sú stopové prvky zachytené v priebehu tohto procesu, výsledný diamant je farebný. Napríklad , žlté diamanty sú spôsobené zachytávaním dusíka Tento koncept pomáha vysvetliť, prečo diamanty rovnakej farby, majú tendenciu byť nájdené spoločne; Ak je pôda bohatá na konkrétny prvok, je pravdepodobné, že sa tam také diamanty vytvoria .
Okrem toho, niektoré farebné diamanty, ako sú zelené diamanty, sú výsledkom prirodzenej žiarenia, zatiaľ čo iné, ako červené, hnedé a ružové diamanty, sú výsledkom štrukturálnych nezrovnalostí spôsobené vyšším tlakom počas tvorby. Diamantová štruktúra a fluorescencia, svetlo ktoré diamant vyžaruje po absorbovaní svetla alebo iné elektromagnetické žiarenie, majú tiež malý vplyv na farbu.
Typu I a typu II diamantmi
Väčšina diamantov sú buď bezfarebné alebo majú žltý odtieň, čo znamená, že obsahujú dusík. Tieto diamanty sú rozdelené do kategórií ako typ I a sú rozdelené do typov IaAB, IAA, IAB a Ib.
Farebné diamanty ktoré neobsahujú takmer žiadny dusík a sú klasifikované ako typ II diamanty.
Kategórie typu II majú tiež pododdelenia :. IIa a IIb Typ IIa diamanty môžu byť bezfarebné, hnedé alebo ružové a ako oni sú takmer úplne z uhlíka, je najčistejšie druh diamantu. Typ IIb diamanty obsahujú bór tieto diamanty sú modré.
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.